iso 9001ISO 9001 Belgesi, adım adım daha iyi olmayı hedefleyen işletmelerin kurumsallaşmasının ve sürekli iyileştirilmeyi sağlamasının en önem verilen göstergelerinden birisidir. Teknolojinin hızla ilerlemesi ile birçok konuda yaşanan gelişmeler, firmaları oldukça sert bir rekabet ortamına sürüklemiştir. Tüm sektörler de geçerli olarak sürekli değişen dünya gündemi ile firmalar kendilerini büyük bir finans yarışı içinde bulmaktadır. Tüm bu gelişmelerin içerisinde birde ayakta kalabilmek adına çaba gösteren kuruluşlar; müşteri istekleri, ihtiyaçları ve beklentileri için en uygun üretimi veya hizmeti sağlamaya çalışmaktadır.

Kuruluşların neredeyse tümü bu kurumsallaşma için bir adım atarak, vakit ve finans ayırarak ciddi bir emek vermektedir. Tüm işletmelerin kendine göre üretim veya hizmet sunumunu gerçekleştirmek adına yapmış olduğu bir plan, program ve iş stratejisi olduğu herkes tarafından kabul edilir bir gerçektir. Özel sektör, Kamu sektörü vb. gibi tüm kuruluşların her birinin işleyen bir yapılarının olduğu ancak bu yapının çokta sistematik olmadığı görülmektedir.

 

Kalite Yönetim Sistemi

Şirketlerin sistematik bir yapıya geçmesi, günümüzde 150 'den fazla ülke tarafından kabul edilmiş olan Kalite Yönetim Sistemini kurup uygulaması ve sürekliliğini sağlaması ile olabilir. İşletmeler satın alma aşamasından başlayarak pazarlama, tasarım, üretim, kalite kontrol ve satış sonrası hizmetler bütünlüğünde tüm aşamaları kapsayarak sürekli iyileşmeye, gelişmeye odaklanmış Kalite Yönetim Sisteminin uygulanmasıyla bu sistematik yapıyı oluşturabilecektir. Kalite Yönetim Sistemi işletmelerin kurumsallaşmaları için gerekli olan ilk adım olarak adlandırılabilir.

ISO 9001 Belgesi; üretim, imalat, satış, pazarlama, hizmet, yazılım, donanım, gıda vb. gibi sektörler uygulayabilirler. Bu standart kapsamı 2 kişilik bir işletmeyi de 2000 kişilik bir işletmeyi de kapsamaktadır. Hastaneler, Dış ticaret firmaları, Kamu kurumları, Belediyeler, Oteller, Restoranlar, Üretim yapan firmalar, İmalat yapan firmalar kısacası tüm işletmeler  iso 9001 standardını uygulayabilmektedir. Bunun için işletmenin ne iş yaptığı yada ne hizmeti verdiği önemli değildir.

ISO 9001 Belgesi; Kalite Yönetim Sistemi standardının kurulması safhasında uygulanması gereken şartların belirlendiği ve belirlenen şartlara göre uygulamasını yapan işletmenin belgelendirme denetimine tabi olduğu standardın ismidir. ISO 9001 sistemi her 5 yılda bir ISO (International Organization for Standardization/Uluslararası Standartlar Örgütü) tarafından gözden geçirilir. Taraflar arasında düşünce, fikir ve ihtiyaçlar doğrultusunda bir karara varıldıktan sonra gerekli revizyonlar yapılarak tekrar yayımlanmaktadır.

 

Toem Kalite Danışmanlık olarak;

  • ISO 9001:2015 sistemini kurmak,
  • Kalite Yönetim Sistemi konusunda eğitimler vermek,
  • Tüm dokümantasyon sürecini hazırlamak,
  • Sisteminin hazırlanmasını sağlamak,
  • Kalite Yönetim Sistemi uygulamalarını yapmak,
  • İşletmeye en uygun Belgelendirme kuruluşlarının seçimi yaptırmak,
  • İşletmenin onay verdiği ve uygun Belgelendirme Kuruluşu ile irtibata geçerek denetim yaptırılmasını sağlamak,
  • Denetimlerde yaşanılacak problemlerin ve uygunsuzlukların giderilmesini sağlamak,
  • Bu uygunsuzluklar üzerinde işletmeye tekrar yaşanmamasını önlemek amaçlı eğitimler vermek,
  • ISO 9001 Belgesi onayı alınarak firmaya teslimini sağlamak.

Bu gibi konularda ISO 9001:2015 Standartlarını, Kalite Yönetim Sistemini uygulamak isteyen bütün işletmeler için yukarıdaki hizmetlerde destek olmaktayız..

 

ISO Belgesi Fiyatı almak için buraya tıklayarak Fiyat Teklif - Talep formunu doldurabilirsiniz.

ISO 9001 Belgesi Nasıl Alınır?

ISO 9001 belgesi nasıl alınır sorusunun cevabı için tıklayınız.

ISO 9001 Belgesi Fiyatı Nedir?

ISO 9001 belgesi fiyatı nedir? iso 9001 sertifikası ne kadar süre ile geçerlidir?

ISO 9001 Belgesinin Faydaları Nelerdir?

ISO 9001 belgesi ne gibi yararlar sağlar? İşletmenizde faydaları nelerdir?

ISO 9001 Belgesi Nereden Alınır? Ne İçin Alınır?

ISO 9001 Belgesi Veren Firmalar? Belgelendirme kuruluşu nedir? Belge ne katkı sağlar?

ISO 9001 Standart Maddeleri, Anlamı, Açılımı Nedir?

ISO 9001 standart maddeleri nelerdir? ISO belgesi ne anlama gelir? Açılımı nedir?

ISO 9001 Belgesi Amaçları, ilkeleri, Prensipleri Nelerdir?

ISO 9001 belgesi amaçları nelerdir? Prensipleri ve ilkeleri nasıldır? Kalite terimleri nedir?