ISO 9001 Belgesi Ücreti Nedir? Ne kadar fiyata alınabilir?

ISO 9001 Belgesi FıyatıISO belgesi almak, çoğu firmalar tarafından net olarak anlaşılmamış veya doğru bir şekilde tanımlanmaması sonucunda yanlış olarak bilinen bir durumdur. Herhangi bir işletmenin ISO 9001 Belgesi Fiyatı istediğinde ne kadar ücret ile karşılaşacağını ve bu hizmeti ne kadar süre boyunca ödeyeceğini bilmesi, işleyişin devamlılığını sağlama konusunda net bir kavram ortaya koyacaktır.

ISO 9001 Danışmanlık hizmetinin maliyeti bir çok etkenden dolayı farklılık gösterebilir. Bunlar; danışmanlık hizmetinin firmaya uygulandığında ne kadar süreceği firmanın faaliyet sürdürdüğü sektör, kaç kişi çalıştığı, uygulayacağı iso 9001 Kalite Yönetim Sisteminden tam olarak beklentisi, yer mekan durumu vb. gibi çeşitli faktörlerdir. Tüm soruların netleşmesi sonucu bir fiyat teklifi oluşturulmaktadır.

Belgelendirme hizmetleri 3 yıl olarak yapılmaktadır. Sistem işlemesinden belirli bir süre geçtikten sonra ilk yapılan iso 9001 belgelendirme denetimi sonucunda uygun bulunan işletmelere belge/sertifika gönderilir. Daha sonra ikinci yılda iso 9001 belgelendirme 1. gözetim denetimi yapılarak devamlılığı kontrol edilir. Tekrar uygun bulunması durumunda ikinci yıl için olan belge/sertifika firmaya yenilenerek gönderilir. Son olarak üçüncü yıl tekrar iso 9001 belgelendirme 2. gözetim denetimi yapılarak süreklilik aşaması incelenir. Burada da uygun bulunan işletmelere yeniden belge/sertifika gönderilerek iso 9001 belgesi yenilenmektedir. Bu 3 yılın sonunda müşteri ile tekrar sözleşme yapılarak 3 yıl daha geçerli aynı işlemlere tabii olmaktadır. Yapılan işlemler bu şekilde devam eder.

ISO 9001 Belgesi Fıyatı