ISO 9001 Belgesi, nasıl alınır sorusuna şu şekilde cevap verebiliriz. ISO 9001:2015 Kalite Yönetim Sistemi ile ilgili bir danışmanlık hizmeti almak istendiğinde, uzman satış personelimiz tarafından telefon yada mail yolu ile irtibata geçilerek firmamızdan almak istediği hizmet konusunda karşılıklı teyitleşilir.

Gerekli bilgiler edinildikten sonra istenen ISO 9001 Belgesi ile ilgili teklif gönderilir. Çoğu zaman satış görüşmeleri, anlaşmalar ve bilgilendirmeler telefon ile mail yoluyla gerçekleştirilmektedir. Eğer müşterimiz tarafından yüz yüze toplantı ve görüşme talep edilirse  İstanbul Anadolu yakasında bulunan ofisimizde bizi ziyaret edebilir ya da müşterimizin firmasında gerekli görüşmeyi yapabiliriz. Belirlenen tarih sonrasında firmanızda yada ofisimizde yapacağımız ISO 9001 Belgesi için bilgilendirme toplantıları sonucu, iş planı ile birlikte fiyat teklifi ve sözleşmesi hazırlıyoruz.

ISO 9001 Belgesinin Faydaları Nelerdir?

 • Müşteri odaklılık benimsenmiştir, müşteri memnuniyetini arttırmaya yönelik çalışmalar yapılır,
 • Müşteriye daha iyi hizmet veya ürün sunmak, müşteri beklentilerini ön planda tutmak,
 • ISO 9001 Belgesi Rekabette Pazar avantajı sağlar,
 • Sistematik bir kuruluş yapısına sahip olmak,
 • Hata oranlarında ve firelerde azalma sağlanması ile maliyetin minimum düzeye indirilmesi,
 • Çalışanların farkındalık seviyesinde artış sağlanması ISO 9001 Belgesinin faydalarından sayılmaktadır,
 • Kurumsallaşma yolunda yardımcı olacak yönetim sistemidir,
 • ISO 9001 Belgesi Kuruluşun itibarını arttırır,
 • Müşteri sadakatini korur,
 • Yeni müşteri potansiyelini arttırır,
 • Sorunların daha hızlı çözüme ulaşmasını sağlayan etkin bir yönetim sistemidir.
ISO 9001 Belgesi
ISO 9001 Belgesi ve ISO 9001 Sertifikası

ISO 9001 Belgesi Fiyatları

ISO 9001 Belgesi Fiyatları; verilecek hizmeti, ne kadar süreceğini, elde edilen bilgilere göre adam/gün danışmanlık ve eğitim hizmetini kapsamaktadır. Kalite Yönetim Sistemi belgesi ile ilgili genel taslak bir iş programı müşteriye sunulur. Müşteri tarafından ISO 9001 fiyatları teklifi kabul edilirse, göndermiş olduğumuz fiyat teklifi ve sözleşme formunu kaşe imza yaparak bize göndermesi gerekir.

Tüm yönetim sistemi belgelendirmeleri kanunen 3 yıl yapılmaktadır. Hazırlanan sözleşme müşteri tarafından imzalanır. Müşterimize ISO 9001 Belgesi alınmasını sağlayacak 1 kişi veya işletmenin çalışan, sektör, işin risk grubu vb. gibi durumuna göre bir kişiden fazla Danışman (Uluslararası ISO 9001 Baş denetçi unvanına sahip) planlama müdürü tarafından atanmaktadır. Planlama müdürü tarafından görevlendirilmiş olan danışman veya eğitmenler müşteri ile irtibata geçer. Gerekli analiz yapıldıktan sonra hizmetin kapsamına uygun karşılıklı mutabakata varılır.

ISO 9001 Belgesi Nasıl Alınır ve İş programı neleri kapsar?

ISO 9001 Belgesi belgelendirme sistemine ait zorunlu prosedürler, prosesler oluşturulur ve iş programı hazırlanarak müşteriye onaylatılır. İş Programına uyarak öncelikle müşteriye iso 9001:2015 Kalite Yönetim Sistemi eğitimleri verilir. Eğitimlerden sonra Kalite Yönetim Sisteminin Dokümantasyon hazırlama aşamasına geçilir. Çalışmalarda Kalite Yönetim Ekibine görev dağılımı yapılarak hangi dokümanı hangi prosedürü hazırlaması gerektiği anlatılmaktadır. Örnekleme yöntemi ile çalışmaların yapılması sağlanmaktadır. Kalite Yönetim Ekibinin dışında kurumda görevli danışman ve eğitmenimiz de dokümantasyon hazırlama çalışmaları içerisinde yer almaktadır. Elde edilen ve oluşturulan tüm kayıtlar iso 9001 belgesi dokümantasyon sistemine göre firmada ki çalışanlara anlatılarak kendileri tarafından yapılması sağlanmaktadır.

ISO 9001 belgesini almak için bir kalite yönetim sistemini kurmak gerekir ve bu her belgeler için geçerlidir. Birde bu sistemlerin kullanılabilir olması gerekmektedir. Ve kurulan sistem tecrübeli bir denetçi tarafından kontrol edilmesi gerekmektedir.

Tüm kayıtlar oluşturulup uygulamaları yapıldıktan sonra Belgelendirme Kuruluşları ile iletişime geçilerek denetim günü alınır. Sonrasında ise belgelendirme kuruluşundan bağımsız ekipler gelerek hazırlanmış ve uygulamaları yapılmış olan firmaya denetim gerçekleştirmektedir.

 

ISO 9001 Belgesi Kalite

ISO 9001 Belgesi Fiyatları ve fiyatlandırma talepleri için iletişime geçen müşterilerimizden;

 • Kuruluşun ünvanı, açık adresi, telefonu, e-posta adresi, üretim hizmet yerleri ve sayısı yapılan üretimler veya hizmetlerin neler olduğu, çalışan sayısı gibi bilgileri,
 • ISO 9001 belgesi mi yoksa diğer iso belgeleriyle entegre belge mi alacağı,
 • Mevcut olarak bulunan iso 9001 belgesinde iyileştirme, revizyon, eğitim vb. gibi geliştirmeler mi istediği,
 • İstenmiş olan hizmet sürecinde süre kısıtlaması veya olmasını istedikleri bölümler, üretimler veya eklenmesi gereken üretimler, hizmetler var mı?

vb. gibi bazı sorulara ait cevapları edindikten sonra ön hazırlık kısmı tamamlanır. Toem Kalite Danışmanlık ekipleri tarafından  telefonda kısaca genel bilgilendirme yapılır. Elde edilen bilgiler sonrasında fiyat teklifi hazırlanır.