ağ ve network kurulumuGünümüzde oldukça hızlı gelişen teknolojiye ayak uydurmak, devamlılığını sağlamak oldukça zor bir durum haline geldi. Ağ/Network ve Server/Sunucu Kurulum Hizmetleri, İşletmelerde bulunan IT altyapısı, sürekli ve verimli bir şekilde çalışması için takibi bırakmamak güncelliğini sağlamak gerekmektedir. Teknolojinin bu kadar hızlı gelişmesi aslında bize bazı avantajlar getirmektedir. Firma içinde olmadığınız durumlarda bile (evde, cafede, restorantta, başka firmada vb.) istediğiniz her yerden şirket içi ağınıza bağlanabilir ve gerekli bilgilerinize ulaşabilirsiniz. Hatta daha fazlası olarak şirket ağınıza entegre olan klima, elektrik, kamera sistemleri vb. gibi tüm donanımlara erişme imkanınız mümkündür. Fakat bu kadar eşsiz bir teknolojinin bir server (sunucu) tarafından desteklenmesi ve network altyapınızın hiç aksaklık oluşturmadan sağlanması gerekmektedir.

Toem Kalite Danışmanlık olarak Ağ altyapınızı oluştururken gelişen teknolojiye ayak uydurarak, oluşabilecek hataları göz önüne alıp risk değerlendirmelerinizi yaparak sistem kurulumu yapıyoruz. Sektörünüz ne olursa olsun sizin ihtiyaçlarınıza göre Sunucu çözümleri üreterek network yapınızı oluşturuyor ve entegre edilen sistem ile yüksek verimlilik sağlayan bir yapı inşa ediyoruz.

Network ağ altyapısı oluşumu ve sistem kurulumu esnasında gereken tüm donanım ve yazılım ihtiyaçlarınızın teminini kendini kanıtlamış, marka bilinirliği ve değerleri yüksek çözüm ortaklarımızla sağlıyoruz. Sisteminizi entegre bir hale getirdikten sonra ekibimiz tarafından donanım veya yazılım ürünlerinin nasıl kullanılacağına dair eğitimler vererek sizleri bilgilendiriyoruz.

Ağ/Network Altyapısı Yapılandırması

Ağ/Network altyapısı ve network kurulumu destek hizmetlerimiz başlıca şu şekildedir;

 • İşletmenizin Ağ altyapısının projelendirmesi,
 • Sunucu belirlenmesi ve sunucu kurulumları,
 • Gerekli yazılım ve donanım ekipmanlarının temini,
 • Tüm kurulumların tamamlanması sonrasında gerekli ağ altyapısının ayarlanması (kullanıcı oluşturma, yönetici oluşturma, yazıcı ve dosya paylaşımları) kurulum esnasındaki kablo vb. ekipmanların gizlenmesi, elektrik altyapısının ayarlanması,
 • Eğer gerekli görülerek temini yapıldıysa kabinetlerin montajı ve switch ile sunucunun kabinete takılması,
 • Son düzenlemelerin yapılması,
 • Kullanıma dair eğitimler.

Ayrıca Toem Kalite Danışmanlık olarak yaptığımız işin arkasında olduğumu söylemek isteriz. Network tabanlı sistem entegreniz yapıldıktan sonra sizleri bu ağ/network altyapısı ile baş başa bırakmayıp istekleriniz doğrultusunda aylık veya yıllık sözleşmeler yaparak sürekli verimlilik ve güncellik esasını baz almaktayız.

Firmada var olan veya bizim oluşturduğumuz network sisteminin sorun giderme ve bakım hizmetleri;

 • Network altyapısında oluşan hatalar, aksaklık ve bozulmaların tespiti,
 • Kırılan, bozulan kablo kanallarının, ağ bağlantılarının ve elektrik altyapısının yenilenmesi,
 • Bağlantı ve ağ sorunlarının çözümü,
 • Yazılımsal ve donanımsal sunucu sorunlarının çözülmesi,
 • Ağ ve İnternet sorunlarının giderilmesi,

Server kurulumu hakkında bilgi almak için lütfen tıklayınız.

 

ağ/network altyapısı

Sunucu (Server) Yapılandırması

Server kurulumu şirketinizin tüm bilgilerini ve altyapı gereksinimlerini karşılamak için oluşturulan bir altyapı olarak tanımlanabilir. Server olarak bildiğimiz ve Türkçe adıyla “sunucu” olarak isimlendirdiğimiz bu ana bilgisayarlar diğer tüm bilgisayarların temelini oluşturur. Her işletmenin Server sahibi olması gerekmekte diye bir kaide yoktur tabiki. Fakat Server kullanmak sizin; yedekleme, veri ulaşımı, bilgilerin bulunduğu nokta, uzaktan bağlantı gibi bir çok verinizin tek bir yerde olmasını sağlar. Size zaman kazandırır. Herhangi bir sebepten dolayı verilerinizin kaybolma riskini ortadan kaldırır. Sunucu olan işletmede anlık yedeklemeler, günlük ve aylık yedeklemeler olarak veri ve dosya yedeklemeleri yapılmaktadır. Bu sayede bütün bilgilerim gitti korkusu yaşamazsınız.

 • Sunucu satın alan işletme aynı zamanda uzaktan erişim özelliği satın almışsa, verilere her yerden ulaşabilme imkanına sahip olur.
 • Server hem İnternet dünyasındaki tüm altyapının baş kahramanlarıdır. Hem de şirketinizin vazgeçilmez demirbaşlarıdır.

Firma içi Server satın alımı yaparken karşınıza birden fazla fiyat çıkmaktadır. Tüm şirketler için yaptığı iş, kullanıcı sayısı, yükleyeceği bilgi, ağ altyapısı, birimlere verilen yetkilendirme vb. gibi bir çok sebep kapsam altına alınarak değişik fiyatlarla karşılaşabilirsiniz. Sadece bir sunucu alarak ortak kullanım alanı belirlemek çok cûzi fiyatlara yapılabiliyorken, ortak kullanımdan ziyade programların uzaktan bağlanması, tüm network yapısının serverda donatılması, kullanıcı bazlı erişim olanakları, yedekleme sıklıkları gibi isteklere göre fiyatlar artabilmektedir.

İşletmeniz için en iyi Server kurulumunu yapmak istemektesiniz. Sizinle irtibata geçelim tüm ihtiyaçlarınızı öğrenelim. Firmanızda bir keşif planı yaparak bu doğrultuda size en uygun Server modelini ve iç özelliklerini belirleyelim. Alacağınız Server için belirlenen özelliklerden sonra network donanımınıza bakalım. Yapılmasını istediğiniz bir değişiklik var ise detaylandıralım ve size çözüm sunalım. Kısacası düşünceleriniz için Danışman olalım.

Unutmayın ki; kalite tesadüf değil başarının eseriniz. Biz kaliteyi hedef seçenler için buradayız.

Ağ/Network altyapısı ve kurulumları hakkında bilgi edinmek için lütfen tıklayınız.

 

server kurulumu