ISO 14001 Belgesi fiyatı ne kadardır diye soracağımız zaman bilmemiz gerekir ki; bu belgelerin sabit bir maliyeti yoktur. ISO 14001 belgesi fiyatı hakkında bilgi sahibi olmak ve bu belgeyi aldığında ne kadar süreyle ücret ödeyeceğini bilmek, işleyişin devamlılığını sağlama konusunda net bir kavram ortaya koyacaktır.

 

iso 14001 belgesi fiyatı nedir?

ISO 14001 belgesi hizmetinin maliyeti belgelendirme ve danışmanlık gibi kavramlar bütününde birden fazla verinin birleşmesiyle oluşur. Bunlar; iso 14001 danışmanlık maliyeti, standardın maddelerini uygulamak ve gereksinimlerini karşılamak, doğrultusunda firmada yapılacak iyileştirme maliyetleri, ISO 14001 belgesini danışmanlık aşamaları bittikten sonra denetlemek ve uygunluğunu onaylamak için gelecek olan iso 14001 belgelendirme kuruluşuna ödenecek fiyatlar gibi ortaya çıkan etkenlerdir. Tüm bu soruların netleşmesi sonucunda net bir fiyat oluşturulabilmektedir.

Her işletmenin yukarıda belirttiğimiz maliyet kalemleri de ayrı olduğundan standart bir iso belgesi belgelendirme maliyetinden bahsetmek mümkün olmayacaktır. Fakat genel anlamda en basit faaliyeti yürüten bir işletme için verilecek iso 14001 belgesi fiyatı 1500 TL + kdv tutarından başlayarak firmanızın sektörü, faaliyeti, kuruluş yılı, yeri, ea/nace kodu, çalışan sayısı, yönetim ve beyaz yaka görevlendirmeleri ile mavi yaka görevlendirmelerine göre ayrılan proses çalışanları vb. gibi belli başlı sorulara verilecek cevaplara göre artabilir. Ayrıca almak istediğiniz belgenin yabancı akreditasyonlu mu Türk akreditasyonlu mu olacağı gibi spesifik sorulara göre artarak değişiklik göstermektedir. Daha detaylı bilgi edinmek için bizi arayabilirsiniz. İletişim Bilgilerimiz için  lütfen tıklayınız.

 

ISO 14001 Belgesi Almanın Şartları Nedir ve Ne Kadar Süre Geçerlidir?

Belgelendirme hizmetleri için yapılan sözleşmeler, dünyanın her yerinde 3 yıl olarak gerçekleştirilmektedir. Sistemin işlemesinden belirli bir süre geçtikten sonra ilk yapılan iso 14001 denetimine belgelendirme denetimi denir. Belgelendirme denetimi sonucunda uygun bulunan işletmelere belge / sertifika gönderilir. Daha sonra ikinci yıl yapılan iso 14001 denetimine 1.Gözetim denetimi adı verilir. 1.Gözetim denetimi ilk belgelendirmeden en fazla 1 yıl sonra yapılır ve firmanın yönetim sistemleri devamlılığı kontrol edilir. Tekrar uygun bulunması durumunda ikinci yıl için olan belge / sertifika firmaya yenilenerek gönderilir. Son olarak üçüncü yıl yapılan iso 14001 denetimine 2.Gözetim denetimi denir. Yapılan 2.Gözetim denetimi ise firmanın uyguladığı yönetim sistemlerinin sürekliliğini sağladığının kanıtıdır. Burada da uygun bulunan işletmelere yeniden belge / sertifika gönderilerek iso 14001 belgesi 3. yıl için kullanılmak üzere yenilenir.

Bu 3 yılın sonunda müşteri ile tekrar sözleşme yapılarak tekrar 3 yıllık sözleşme şartlarına tabii olmaktadır. Yapılan işlemler bu şekilde devam eder.

 

iso 14001 belgesi fiyatı