ISO 27001 Belgesi Ücreti Nedir? Ne kadar fiyata alınabilir?

ISO belgesi almak, çoğu firmalar tarafından net olarak anlaşılmamış veya doğru bir şekilde tanımlanmaması sonucunda yanlış olarak bilinen bir durumdur.
Herhangi bir işletmenin iso 27001 belgesini istediğinde ne kadar ücret ile karşılaşacağını ve bu hizmeti ne kadar süre boyunca ödeyeceğini bilmesi, işleyişin devamlılığını sağlama konusunda net bir kavram ortaya koyacaktır.

ISO 27001 Danışmanlık hizmetinin maliyeti bir çok etkenden dolayı farklılık gösterebilir. Bunlar; danışmanlık hizmetinin firmaya uygulandığında ne kadar süreceği firmanın faaliyet sürdürdüğü sektör, kaç kişi çalıştığı, uygulayacağı iso 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sisteminden tam olarak beklentisi, yer mekan durumu vb. gibi çeşitli faktörlerdir. Tüm soruların netleşmesi sonucu bir fiyat teklifi oluşturulmaktadır. BGYS şartlarına göre kuruluşun işleyişine uyumu, lokasyon faktörleri, belirlenen adam/gün sayısının aşılabilecek olması vb. gibi nedenlere göre fiyatlandırma değişkenlik gösterecektir.

Belgelendirme hizmetleri 3 yıl olarak yapılmaktadır. Sistem işlemesinden belirli bir süre geçtikten sonra ilk yapılan iso 22000 belgelendirme denetimi sonucunda uygun bulunan işletmelere belge/sertifika gönderilir. Daha sonra ikinci yılda iso 22000 belgelendirme 1. gözetim denetimi yapılarak devamlılığı kontrol edilir. Tekrar uygun bulunması durumunda ikinci yıl için olan belge/sertifika firmaya yenilenerek gönderilir. Son olarak üçüncü yıl tekrar iso 22000 belgelendirme 2. gözetim denetimi yapılarak süreklilik aşaması incelenir. Burada da uygun bulunan işletmelere yeniden belge/sertifika gönderilerek iso 22000 belgesi yenilenmektedir. Bu 3 yılın sonunda müşteri ile tekrar sözleşme yapılarak 3 yıl daha geçerli aynı işlemlere tabii olmaktadır. Yapılan işlemler bu şekilde devam eder.