belgelendirme firmalarıBelgelendirme firmaları; işletmeler tarafından talep edilen CE, ISO ve TSE gibi hem ulusal hem de uluslar arası düzeyde geçerliliği olan belgelerin alınmasını kolaylaştıran kuruluşlardır.

Belgelendirme firmaları, ISO belgesi (ISO 9001, ISO 14001 ISO 45001 ISO 22000 ISO 27001 vb.) ile ilgili merak edilen konulara yol gösterir ve bu belgelerin alınmasını kolaylaştırır.

Üretim, dağıtım ve tedarik zincirinde hizmet sunan kuruluşların pek çok belge vardır. Bu belgeler zaman zaman işletmenin kendi sektöründe faaliyet gösterebilmesi için zorunlu olmaktadır. Bazen de işletmenin kalitesini ortaya koyması açısından isteğe bağlı olarak alınır. Alınma sebebi veya zamanı ne olursa olsun işletmelerin belge almada en büyük destekçileri belgelendirme firmalarıdır. Çünkü bu kuruluşlar alınmak istenen belge ile ilgili geniş bilgiye sahip uzman bir kadrodan kuruludur. Bunun yanı sıra mevzuat ve diğer düzenlemelere de oldukça hâkimdirler.

 

Belgelendirme Firmaları ile Çalışmanın Avantajları

Belge almanıza yardımcı kuruluşlarla iş birliği yapmanız her zaman sizlerin avantajına olur. Bu avantajlar çok yönlü artılar sağlar. Peki, bu avantajları sıralamak gerekirse neler ifade edilmeli? Buyurun inceleyelim!

  • Belgelendirme konusunda uzman bir ekipten kurulu belgelendirme şirketleri sürece oldukça hâkim olduğundan hangi adımların atılması gerektiğini size tavsiye eder,
  • Belgeler ile alakalı ortaya çıkan mevzuat değişikliklerini sürekli izlemektedirler. Bu sayede sizin bu işi yaparak emek kaybı yaşamanıza engel olurlar,
  • Belge alma sürecinde karşılaşılabilecek risk ve tehditleri önceden belirleyerek iso belgesi alma sürecini hızlandırırlar,
  • Belge yenileme veya sektörde yeni çıkan belgelerle alakalı sizleri bilgilendirerek siz değer katarlar,
  • Kalite ve performans değerlemesi yapıldığında sunulan hizmete karşılık uygun ücretler talep ederek mali açıdan sizi zorlamadan belge almanızı sağlarlar.

Avantajları bunlarla da sınırlı olmayan belgelendirme şirketleri temel olarak sizi ve firmanızı önemseyen hizmetler sunar.

 

Toem Kalite Belgelendirme

Belgelendirme şirketleri dendiğinde Türkiye’nin en önemli firmalarından bir tanesi olarak ön plana çıkan Toem Kalite; iş ortakları ve yeni müşterileri ile daima talep gören bir firma olmayı başarmıştır. Siz de avantaj elde edeceğiniz ve süreç sonunda mutlu olacağınız belgelendirme firmaları seçmenizde fayda vardır. Bunun arayışı içerisindeyseniz hemen Toem Kalite ile iletişime geçerek ihtiyaçlarınızı bildirebilirsiniz.

 

belgelendirme firmaları