Kalite Yönetim Sisteminin, iso 9001 belgesi doküman eğitimi alınarak farkındalık kazandırılması ve oluşturulması çok önemli bir konudur. Şüphesizdir ki iş yerinin için müşteri beklentilerinin karşılanması, müşteri sadakatinin yükselmesi, firma verimliliğinin artması, sürekli iyileştirmeye teşvik olması, firmanın imaj değerinin yükselmesi gibi bir çok konuda işletmenize sağladığı yararlar küçümsenemez.

iso 9001 doküman eğitimiAna maddeler olarak iso 9001 kalite yönetim sistemini meydana getiren standartları şu şekilde söyleyebiliriz.

  • Temel esaslar, terimler, tarifler
  • Şartlar, uygulamalar
  • Performans iyileştirmeleri için yöntemler

Bu ana başlıklar dahil olmak üzere aşağıda yazılan tüm dokümantasyon içeriklerini sağlamak için Toem Kalite Danışmanlık olarak eğitim hizmetleri vermekteyiz.

 

ISO 9001 Belgesi Doküman Eğitimi;

ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi dokümantasyon eğitimi için başvuru yaptığınızda sizlere eğitim içeriği ile alakalı olarak plan program hazırlaması yapılır. İşletmenizde çalışan sayısı, sektörünüz, risk düzeyi, işletmenin konumu, sertifikayı alacak kişiler vb. gibi ana sorular cevaplandıktan sonra belirlenen eğitim süreniz ve eğitim içeriği sizinle paylaşılır.

Süreçlerin iyileştirilmesi, firma içi yetki ve sorumluluk dağılımı, yıllık hedeflerin planlanması, altyapı ve çalışma şartlarına bağlı olarak planlamalar yapılması, ürün veya hizmet sunumunun oluşturulması hazırlanır. Ara kontrol düzeylerinin belirlenmesi, müşteri memnuniyetinin sağlanması için ölçüm düzeylerinin belirlenmesi, iç denetim planlaması, yönetim gözden geçirme planlaması, veri kontrol analizi sağlanması, düzeltici ve önleyici faaliyetler için prosedür oluşturulması gibi standarda bağlı kalarak dokümantasyon hazırlığı sağlanır. Oluşturulan dokümantasyon içeriği firmanıza uygulanarak gerekli eğitimler verilir. Verilen eğitimlere istinaden etkinlik düzeyleri ölçülür.

ISO 9001 belgesi doküman eğitimi ile standarda bağlı sistemsel kurulum yapılırken kalite el kitabı, kalite politikası, prosedürler, prosesler, etkin bir süreç planlaması yapılır. İşletmeniz için oluşturulan dokümantasyon içeriği hakkında eğitimler verilir ve denetim için uygun hale getirilir.

 

Dokümantasyon Eğitiminin İçeriği Nedir?

Vermiş olduğumuz iso 9001 dokümantasyon eğitimi içeriği; Kalite Yönetim Sistemlerinin doküman yapısı, ön hazırlık aşamaları, proseslerin yaklaşımı ve nereden başlanacağı, Dokümantasyon içeriği tanımlamaları, kalite el kitabı ve prosedürler için kurallar, örnek çalışmalar gibi konuları içermektedir.

Bu eğitim yazıda da görmüş olduğunuz gibi detaylı olduğundan dolayı, bu eğitimi almadan önce ISO 9001 Temel Eğitimini alarak bilgi sahibi olmanız gerekmektedir. Gerekli bilgiyi edinip kendi altyapınızı oluşturduktan sonra bu eğitime katılmanız verimliliğiniz açısından çok etkili olacaktır. Genelde iso 9001 dokümantasyon eğitimleri 1 tam gün sürmektedir. Eğitimlere başlandığında tam katılım zorunludur. Eğitim sonunda başarılı bulunan katılımcılara sertifika düzenlenmektedir. Dokümantasyon eğitimlerimiz, iso 9001 baş denetçi unvanına sahip yetkin eğitmenlerimiz tarafından gerçekleştirilmektedir. Baş denetçi unvanı bulunan eğitmenlerimiz, eğitim esnasında birçok örnekleme metodu kullanarak konuya detaylı şekilde hakim olmanızı sağlamayı hedeflemektedir.

Daha fazla bilgi edinmek için lütfen bizimle irtibata geçiniz.

 

iso 9001 belgesi doküman eğitimi