ISO 27001 Dokümantasyon Eğitimi

ISO 27001 EğitimiBilgi Güvenliği Yönetim Sisteminin hazırlanarak oluşturulması, şüphesizdir ki iş yerinin için müşteri beklentilerinin karşılanması, müşteri sadakatinin yükselmesi, firma verimliliğinin artması, sürekli iyileştirmeye teşvik olması, firmanın imaj değerinin yükselmesi gibi bir çok konuda işletmenize sağladığı yararlar küçümsenemez.
Ana maddeler olarak iso 27001 sistemini meydana getiren standartlara istinaden yaptığımız dokümantasyon eğitim içeriği aşağıdaki gibi olacaktır.

Doküman nedir ve nasıl oluşturulur?

iso 27001 dokümantasyon yapısı nasıl olmalıdır?
Kayıt Nedir ve neler kayıt altına alınmalıdır?
Kayıt ile doküman arasında ne gibi farklılıklar vardır?
ISO 27001 dokümantasyonu oluşturulurken nelere dikkat edilmelidir?
Standartta belirtilen zorunlu dokümanlar nelerdir?
Herhangi bir zorunluluğu olmadığı halde hangi dokümanların oluşturulması katkı sağlar?
Bilgi güvenliği standardına göre zorunlu olmadığı halde ne gibi kayıtların tutulması yararlıdır?
Oluşturulan dokümanların kontrolleri nasıl sağlanmalıdır?
Oluşturulan kayıtların kontrolleri nasıl sağlanır?
iso 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi Politikası nasıl hazırlanır?
Bilgi Güvenliği Politikası nedir?
Standart yapısına bağlı olarak BGYS El kitabı oluşturması nasıl yapılır?
Bilgi Güvenliği Prosedürleri nelerdir, Görev tanımları nasıl oluşturulmalıdır?
Uyulması gereken talimatlar nelerdir? Bilgi Güvenliği için nasıl bir yapıda talimat oluşturulur?
iso 27001 Bilgi Güvenliği Formları nasıl oluşturulur?
Risk değerlendirmeleri nasıl yapılmalıdır? Uygulamalı örnekleri nelerdir?

ISO 27001 bilgi güvenliği yönetim sistemi dokümantasyon eğitimi ile standarda bağlı sistemsel kurulum yapılırken BGYS el kitabı, bilgi güvenliği politikası, prosedürler, prosesler, kknler, etkin bir süreç planlaması yapılır. İşletmeniz için oluşturulan dokümantasyon içeriği hakkında eğitimler verilir ve denetim için uygun hale getirilir.

Vermiş olduğumuz iso 27001 dokümantasyon eğitimi içeriği; Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemlerinin doküman yapısı, ön hazırlık aşamaları, proseslerin yaklaşımı ve nereden başlanacağı, Dokümantasyon içeriği tanımlamaları, bilgi güvenliği el kitabı ve prosedürler için kurallar, BGYS mevzuatları, vb. gibi örnek çalışma konularını içermektedir.
Bu eğitim yazıda da görmüş olduğunuz gibi detaylı olduğundan dolayı, bu eğitimi almadan önce ISO 27001 Temel Eğitimini alarak bilgi sahibi olmanız gerekmektedir. Gerekli bilgiyi edinip kendi altyapınızı oluşturduktan sonra bu eğitime katılmanız verimliliğiniz açısından çok etkili olacaktır. Genelde iso 27001 dokümantasyon eğitimleri 1 veya 2 gün sürer. Eğitimlere başlandığında tam katılım zorunludur. Eğitim sonunda başarılı bulunan katılımcılara sertifika düzenlenmektedir. ISO 27001 dokümantasyon eğitimlerimiz, iso 27001 Baş denetçi unvanına sahip yetkin eğitmenlerimiz tarafından gerçekleştirilmektedir. iso 27001 baş denetçi unvanı bulunan eğitmenlerimiz, eğitim esnasında birçok örnekleme metodu kullanarak konuya detaylı şekilde hakim olmanızı sağlamayı hedeflemektedir.

Daha fazla bilgi edinmek için lütfen bizimle irtibata geçiniz.

ISO 27001 Eğitimi