Bilgi Güvenliği Yönetim Sisteminin; iso 27001 belgesi doküman eğitimi alınarak farkındalık kazandırılması ve oluşturulması çok önemli bir konudur. Şüphesizdir ki iş yerinin için müşteri beklentilerinin karşılanması, müşteri sadakatinin yükselmesi, kişisel verilerin korunmasına verilen önemin artması, sürekli iyileştirmeye teşvik olması, firmanın imaj değerinin yükselmesi gibi bir çok konuda işletmenize sağladığı yararlar küçümsenemez.

Ana maddeler olarak iso 27001 bilgi güvenliği yönetim sistemini meydana getiren standartları şu şekilde söyleyebiliriz.

 • Doküman nedir ve nasıl oluşturulur?
 • iso 27001 dokümantasyon yapısı nasıl olmalıdır?
 • Kayıt Nedir ve neler kayıt altına alınmalıdır?
 • iso 27001 belgesi dokümantasyon eğitimiKayıt ile doküman arasında ne gibi farklılıklar vardır?
 • ISO 27001 dokümantasyonu oluşturulurken nelere dikkat edilmelidir?
 • Standartta belirtilen zorunlu dokümanlar nelerdir?
 • Herhangi bir zorunluluğu olmadığı halde hangi dokümanların oluşturulması katkı sağlar?
 • Bilgi güvenliği standardına göre zorunlu olmadığı halde ne gibi kayıtların tutulması yararlıdır?
 • Oluşturulan dokümanların kontrolleri nasıl sağlanmalıdır?
 • Oluşturulan kayıtların kontrolleri nasıl sağlanır?
 • iso 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi Politikası nasıl hazırlanır?
 • Bilgi Güvenliği Politikası nedir?
 • Standart yapısına bağlı olarak BGYS El kitabı oluşturması nasıl yapılır?
 • Bilgi Güvenliği Prosedürleri nelerdir, Görev tanımları nasıl oluşturulmalıdır?
 • Uyulması gereken talimatlar nelerdir? Bilgi Güvenliği için nasıl bir yapıda talimat oluşturulur?
 • iso 27001 Bilgi Güvenliği Formları nasıl oluşturulur?
 • Risk değerlendirmeleri nasıl yapılmalıdır? Uygulamalı örnekleri nelerdir?

Bu ana başlıklar dahil olmak üzere aşağıda yazılan tüm dokümantasyon içeriklerini sağlamak için Toem Kalite Danışmanlık olarak eğitim hizmetleri vermekteyiz.

 

ISO 27001 Belgesi Doküman Eğitimi;

ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi doküman eğitimi için başvuru yaptığınızda, sizlere eğitim içeriği ile alakalı olarak plan program hazırlaması yapılır. İşletmenizde çalışan sayısı, sektörünüz, risk düzeyi, işletmenin konumu, sertifikayı alacak kişiler vb. gibi ana sorular cevaplandıktan sonra belirlenen eğitim süreniz ve eğitim içeriği sizinle paylaşılır.

Süreçlerin iyileştirilmesi, firma içi yetki ve sorumluluk dağılımı, yıllık hedeflerin planlanması, Ek-A maddeleri için metotlar, altyapı ve çalışma şartlarına bağlı olarak planlamalar yapılması, ürün veya hizmet sunumunda bilgi güvenliği talimatları hazırlanır. Ara kontrol düzeylerinin belirlenmesi, bilgi güvenliği risk boyutlarının analizi için ölçüm düzeylerinin belirlenmesi, iç denetim planlaması, yönetim gözden geçirme planlaması, veri kontrol analizi sağlanması, düzeltici ve önleyici faaliyetler için prosedür oluşturulması gibi standarda bağlı kalarak dokümantasyon hazırlığı sağlanır. Oluşturulan dokümantasyon içeriği firmanıza uygulanarak gerekli eğitimler verilir. Verilen eğitimlere istinaden etkinlik düzeyleri ölçülür.

ISO 27001 belgesi doküman eğitimi ile standarda bağlı sistemsel kurulum yapılırken bilgi güvenliği el kitabı, bilgi güvenliği politikası, prosedürler, prosesler, talimatlar hazırlanır ve etkin bir süreç planlaması yapılır. İşletmeniz için oluşturulan dokümantasyon içeriği hakkında eğitimler verilir ve denetim için uygun hale getirilir.

 

Dokümantasyon Eğitiminin İçeriği Nedir?

Vermiş olduğumuz iso 27001 dokümantasyon eğitimi içeriği; Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemlerinin doküman yapısı, ön hazırlık aşamaları, proseslerin yaklaşımı ve nereden başlanacağı, Dokümantasyon içeriği tanımlamaları, bilgi güvenliği el kitabı ve prosedürler için kurallar, BGYS mevzuatları, vb. gibi örnek çalışma konularını içermektedir.

Bu eğitim yazıda da görmüş olduğunuz gibi detaylı olduğundan dolayı, bu eğitimi almadan önce ISO 27001 Temel Eğitimini alarak bilgi sahibi olmanız gerekmektedir. Gerekli bilgiyi edinip kendi altyapınızı oluşturduktan sonra bu eğitime katılmanız verimliliğiniz açısından çok etkili olacaktır. Genelde iso 27001 dokümantasyon eğitimleri 2 gün sürmektedir. Eğitimlere başlandığında tam katılım zorunludur. Eğitim sonunda başarılı bulunan katılımcılara sertifika düzenlenmektedir. Dokümantasyon eğitimlerimiz, iso 27001 baş denetçi unvanına sahip yetkin eğitmenlerimiz tarafından gerçekleştirilmektedir. Baş denetçi unvanı bulunan eğitmenlerimiz, eğitim esnasında birçok örnekleme metodu kullanarak konuya detaylı şekilde hakim olmanızı sağlamayı hedeflemektedir.

Daha fazla bilgi edinmek için lütfen bizimle irtibata geçiniz.

 

iso 27001 belgesi doküman eğitimi