ISO 2200 Dokümantasyon Eğitimi

Gıda Güvenliği Yönetim Sisteminin hazırlanarak oluşturulması, şüphesizdir ki iş yerinin için müşteri beklentilerinin karşılanması, müşteri sadakatinin yükselmesi, firma verimliliğinin artması, sürekli iyileştirmeye teşvik olması, firmanın imaj değerinin yükselmesi gibi bir çok konuda işletmenize sağladığı yararlar küçümsenemez.
Ana maddeler olarak iso 22000 sistemini meydana getiren standartları şu şekilde söyleyebiliriz.

  • Gıda kavramları ve terminoloji 
  • Temel esaslar, terimler, tarifler
  • Şartlar, uygulamalar
  • ISO 22000 Standartları hakkında genel bilgiler
  • Performans iyileştirmeleri için yöntemler
  • Tehlike Analizleri ve Kritik Kontrol Noktaları
  • HACCP planları, Ön koşul programları
  • Proseslerin planlanması ve uygulanması konusunda bilgi aktarımının sağlanması

Bu ana başlıklar dahil olmak üzere aşağıda yazılan tüm dokümantasyon içeriklerini sağlamak için Hedef Kalite Danışmanlık olarak eğitim hizmetleri vermekteyiz.
ISO 22000 Gıda Güvenliği Yönetim Sistemi dokümantasyon eğitimi için başvuru yaptığınızda sizlere eğitim içeriği ile alakalı olarak plan program hazırlaması yapılır. İşletmenizde çalışan sayısı, sektörünüz, risk düzeyi, uyulması gereken yasal mevzuat ve şartlar, işletmenin konumu, sertifikayı alacak kişiler vb. gibi ana sorular cevaplandıktan sonra belirlenen eğitim süreniz ve eğitim içeriği sizinle paylaşılır.
Süreçlerin iyileştirilmesi, firma içi yetki ve sorumluluk dağılımı, yıllık hedeflerin planlanması, altyapı ve çalışma şartlarına bağlı olarak planlamalar yapılması, ürün veya hizmet sunumunun oluşturulması, ara kontrol düzeylerinin belirlenmesi, kritik kontrol noktalarının oluşturulması, müşteri memnuniyetinin sağlanması için ölçüm düzeylerinin belirlenmesi, iç denetim planlaması, yönetim gözden geçirme planlaması, veri kontrol analizi sağlanması, düzeltici ve önleyici faaliyetler için prosedür oluşturulması gibi standarda bağlı kalarak dokümantasyon hazırlığı sağlanır. Oluşturulan dokümantasyon içeriği firmanıza uygulanarak gerekli eğitimler verilir. Verilen eğitimlere istinaden etkinlik düzeyleri ölçülür.
ISO 22000 gıda güvenliği yönetim sistemi dokümantasyon eğitimi ile standarda bağlı sistemsel kurulum yapılırken gıda güvenliği el kitabı, gıda güvenliği politikası, prosedürler, prosesler, kknler, etkin bir süreç planlaması yapılır. İşletmeniz için oluşturulan dokümantasyon içeriği hakkında eğitimler verilir ve denetim için uygun hale getirilir.

Vermiş olduğumuz iso 22000 dokümantasyon eğitimi içeriği; Gıda Yönetim Sistemlerinin doküman yapısı, ön hazırlık aşamaları, proseslerin yaklaşımı ve nereden başlanacağı, Dokümantasyon içeriği tanımlamaları, gıda güvenliği el kitabı ve prosedürler için kurallar, gıda mevzuatları, gıda kodeksleri, örnek çalışmalar gibi konuları içermektedir.
Bu eğitim yazıda da görmüş olduğunuz gibi detaylı olduğundan dolayı, bu eğitimi almadan önce ISO 22000 Temel Eğitimini alarak bilgi sahibi olmanız gerekmektedir. Gerekli bilgiyi edinip kendi altyapınızı oluşturduktan sonra bu eğitime katılmanız verimliliğiniz açısından çok etkili olacaktır. Genelde iso 22000 dokümantasyon eğitimleri 1 veya 2 gün sürer. Eğitimlere başlandığında tam katılım zorunludur. Eğitim sonunda başarılı bulunan katılımcılara sertifika düzenlenmektedir. ISO 22000 dokümantasyon eğitimlerimiz, iso 22000 Baş denetçi unvanına sahip yetkin eğitmenlerimiz tarafından gerçekleştirilmektedir. iso 22000 baş denetçi unvanı bulunan eğitmenlerimiz, eğitim esnasında birçok örnekleme metodu kullanarak konuya detaylı şekilde hakim olmanızı sağlamayı hedeflemektedir.

Daha fazla bilgi edinmek için lütfen bizimle irtibata geçiniz.