ISO 14001 Dokümantasyon Eğitimi

Çevre Yönetim Sisteminin hazırlanarak oluşturulması, şüphesizdir ki iş yerinin için müşteri beklentilerinin karşılanması, müşteri sadakatinin yükselmesi, firma verimliliğinin artması, sürekli iyileştirmeye teşvik olması, firmanın imaj değerinin yükselmesi gibi bir çok konuda işletmenize sağladığı yararlar küçümsenemez.
Ana maddeler olarak iso 14001 sistemini meydana getiren standartları şu şekilde söyleyebiliriz.

  • Temel esaslar, terimler, tarifler
  • Şartlar, uygulamalar
  • Performans iyileştirmeleri için yöntemler

Bu ana başlıklar dahil olmak üzere aşağıda yazılan tüm dokümantasyon içeriklerini sağlamak için Hedef Kalite Danışmanlık olarak eğitim hizmetleri vermekteyiz.
ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi dokümantasyon eğitimi için başvuru yaptığınızda sizlere eğitim içeriği ile alakalı olarak plan program hazırlaması yapılır. İşletmenizde çalışan sayısı, sektörünüz, risk düzeyi, işletmenin konumu, sertifikayı alacak kişiler vb. gibi ana sorular cevaplandıktan sonra belirlenen eğitim süreniz ve eğitim içeriği sizinle paylaşılır.
Süreçlerin iyileştirilmesi, firma içi yetki ve sorumluluk dağılımı, yıllık hedeflerin planlanması, altyapı ve çalışma şartlarına bağlı olarak planlamalar yapılması, ürün veya hizmet sunumunun oluşturulması, ara kontrol düzeylerinin belirlenmesi, müşteri memnuniyetinin sağlanması için ölçüm düzeylerinin belirlenmesi, iç denetim planlaması, yönetim gözden geçirme planlaması, veri kontrol analizi sağlanması, düzeltici ve önleyici faaliyetler için prosedür oluşturulması gibi standarda bağlı kalarak dokümantasyon hazırlığı sağlanır. Oluşturulan dokümantasyon içeriği firmanıza uygulanarak gerekli eğitimler verilir. Verilen eğitimlere istinaden etkinlik düzeyleri ölçülür.
ISO 14001 çevre yönetim sistemi dokümantasyon eğitimi ile standarda bağlı sistemsel kurulum yapılırken çevre el kitabı, çevre politikası, prosedürler, prosesler, etkin bir süreç planlaması yapılır. İşletmeniz için oluşturulan dokümantasyon içeriği hakkında eğitimler verilir ve denetim için uygun hale getirilir.

Vermiş olduğumuz iso 14001 dokümantasyon eğitimi içeriği; Çevre Yönetim Sistemlerinin doküman yapısı, ön hazırlık aşamaları, proseslerin yaklaşımı ve nereden başlanacağı, Dokümantasyon içeriği tanımlamaları, çevre el kitabı ve prosedürler için kurallar, örnek çalışmalar gibi konuları içermektedir.
Bu eğitim yazıda da görmüş olduğunuz gibi detaylı olduğundan dolayı, bu eğitimi almadan önce ISO 14001 Temel Eğitimini alarak bilgi sahibi olmanız gerekmektedir. Gerekli bilgiyi edinip kendi altyapınızı oluşturduktan sonra bu eğitime katılmanız verimliliğiniz açısından çok etkili olacaktır. Genelde iso 14001 dokümantasyon eğitimleri 2 gün sürer. Eğitimlere başlandığında tam katılım zorunludur. Eğitim sonunda başarılı bulunan katılımcılara sertifika düzenlenmektedir. ISO 14001 dokümantasyon eğitimlerimiz, iso 14001 Baş denetçi unvanına sahip yetkin eğitmenlerimiz tarafından gerçekleştirilmektedir. iso 14001 baş denetçi unvanı bulunan eğitmenlerimiz, eğitim esnasında birçok örnekleme metodu kullanarak konuya detaylı şekilde hakim olmanızı sağlamayı hedeflemektedir.

Daha fazla bilgi edinmek için lütfen bizimle irtibata geçiniz.